ՀՀ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ՈՒ ԲԱՐՁՐԱՍՏԻՃԱՆ ՊԱՇՏՈՆՅԱՆԵՐՆ ԱՅՑԵԼԵՑԻՆ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը, ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը,Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը, ՀՀ խորհրդարանի և կառավարության անդամներ այսօր այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Հարգանքի տուրք մատուցելով անմեղ նահատակների հիշատակին՝ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսն աղոթք կարդաց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հոգիների հանգստության համար:
Իրենց հարգանքի տուրքն են մատուցել նաև օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչները, Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմը, քաղաքական գործիչներ, մտավորականներ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ, հայրենակցական միությունների, հասարակական կազմակերպությունների անդամներ:

ПРЕЗИДЕНТ РА И ВЫСОКОПОСТАВЛЕННЫЕ ДОЛЖНОСТНЫЕ ЛИЦА ПОСЕТИЛИ МЕМОРИАЛ ГЕНОЦИДА АРМЯН
Сегодня президент РА Армен Саргсян, исполняющий обязанности премьер-министра РА Карен Карапетян, председатель НС Ара Баблоян, президент Арцаха Бако Саакян, Его Святейшество Католикос всех армян Гарегин II посетили мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Почтив память невинных жертв, Его Святейшество Католикос всех армян Гарегин II произнес молитву за упокой душ жертв Геноцида армян.
Представители законодательной и исполнительной органов, высший офицерский состав Вооруженных сил, политические, общественные деятели, руководители аккредитованных дипломатических миссий в Армении, земляческие союзы, члены общественных организаций также почтили память жертв Великой резни.