ԼԵՀԱՍՏԱՆԻ ՍԵՆԱՏԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՄԱՏՈՒՑԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ
Լեհաստանի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների ու Եվրոպական միության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Վահան Հարությունյանի, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Շիրակ Թորոսյանի և Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ ու լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակի ուղեկցությամբ մարտի 18-ին այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Լեհաստանի Սենատի արտաքին հարաբերությունների և Եվրոպական միության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մարեկ Ռոցկին և նրա գլխավորած պատվիրակության անդամները Լեհաստանի Սենատի անունից ծաղկեպսակ դրեցին Հայոց ցեղասպանության հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղան նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացան փաստաթղթերին, դիտեցին ցուցանմուշները, գրառում կատարեցին Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

ДЕЛЕГАЦИЯ СЕНАТА ПОЛЬШИ ПОСЕТИЛА МУЗЕЙ И МЕМОРИАЛ ГЕНОЦИДА АРМЯН
18 марта делегация Комиссии Сената Республики Польша по вопросам международных отношений и Европейского союза в сопровождении руководителя дружественной группы Армения-Польша НС РА Вагана Арутюняна, члена постоянной комиссии по международным отношениям НС РА Ширака Торосяна и чрезвычайного и полномочного посла Польши в Армении Павла Чеплака посетила мемориал Геноцида армян.
Делегация во главе с председателем Комиссии Сената Республики Польша по вопросам международных отношений и Европейского союза Мареком Роцки от имени Сената Польши возложила венок к мемориалу Великой резни, а также цветы к вечному огню и минутой молчания почтила память святых мучеников.
Гости посетили также музей Геноцида армян, осмотрели экспозицию, ознакомились с документами и оставили запись в памятной книге для почетных гостей.