Home Map E-mail
 
Eng |  Հայ |  Türk |  Рус  |  Fr  

Başlangıç
Ana
Delegasyonlar
Site haritası
Geri bildirim
Bize ulaşın
Linkler
Soykırım öncesi
Ermenistan Tarihi
Resimler
Ermeni Soykırımı
Soykırım Nedir
Ermeni Soykırımı
Kronoloji
Ermeni Soykırım resimleri
Ermeni Soykırım haritası
Kültürel Soykırım
Hatırla
Belgeler
Amerikan
İngiliz
Alman
Rus
Fransız
Avusturyalı
Türk

Araştırmalar
Kaynakça
Kalanların hikâyeleri
Şahitler
Medya
Alıntılar
Genel alıntılar
Tanıma
Ülkeler
Uluslararası örgütler
Taşra yönetimleri
Kamusal dilekçeler
Misyon
Müdürün sözü
Basın bülteni
Museum G-Brief
Röportajlar
Haberler
Konferanslar
Etkinlikler
Kitap yılı 
Lemkin eğitim bursu 
   Müzesi
Bilgi
Ziyaret
Daimi sergi
Geçici sergi
Online sergi  
Anma Kartları  
   Enstitüsü
Amaçlar
Yayınlar
Bilimsel dergi  
Kütüphane
ESME kolleksiyonu
   Tsitsernakaberd Anıtı
Tanıtım ve tarih
Anıt resimleri
Anma Günü
ESME Dostları
 

Armenian General Benevolent Union
All Armenian Fund
National Academy of Sciences of Armenia
Public Radio of Armenia
Armenian News Agency
ARMEDIA  Information, Analytical Agency
Inhomage
armin
armin
armin
armin
armin
1000000lives



Taşra yönetimleri

Taşra Yönetimleri


Osmanlı İmparatorluğu tarafından gerçekleştirilen Ermeni Soykırım birçok kanıt sayesinde ortaya çıkarılmış, tanıklar sayesinde onaylanmış ve birçok ulıuslararsı organizasyon ve ülke tarafından kabul edilmiştir.1915 yılında Osmanlı tarafından planlanan ve plana uygun olarak uygulanana Ermeni soykırımı hakkında birçok belge bulunmaktadır. Aşağıda Ermeni Soykırımını tanıyan Organizasyonların Listesini bulabilirsiniz.


ABD
Alaska
Arizona
Arkansas
California
Colorado
Connecticut
Delaware
Florida
Georgia
Idaho
Illinois
Kansas
Kentucky
Louisiana
Maine
Maryland
Massachusetts
Michigan
Minnesota
Missouri
Nebraska
Nevada
New Hampshire
New Jersey
New Mexico
New York
North Carolina
North Dakota
Ohio
Oklahoma
Oregon
Pennsylvania
Rhode Island
South Carolina
Tennessee
Texas
Utah
Vermont
Virginia
Washington
Wisconsin


Avusturalya
New South Taşrası

Arjantin
Cordoba Bölgesi
Buenos Aires Bölgesi

Kanada
İngizliz Kolombiyası
Ontario ( Toronto şehri ile beraber)
Quebec (Montreal şehri ile beraber)

İsviçre
Geneva Kantonu
Vaud Kantonu

Büyük Britanya
Wales


İtaly

1. Comune di Camponogara (Provincia di Venezia) 05.06.1997
2. Comune di Bagnacavallo (Provincia di Ravenna) 17.07.1997
3. Comune di Russi (Provincia di Ravenna) 08.09.1997
4. Comune di Fusignano (Provincia di Ravenna) 29.09.97
5. Comune di Montorso Vicentino (Provincia di Vicenza) 30.09.1997
6. Comune di Monteforte D’Alpone (Provincia di Verona) 27.10.1997
7. Comune di Padova (Provincia di Padova) 27.10.1997
8. Comune di Sant’Agata sul Santerno (Provincia di Ravenna) 28.10.1997
9. Comune di Sanguinetto (Provincia di Verona) 29.10.1997
10. Comune di Vigonza (Provincia di Padova) 30.10.1997
11. Comune di Conselice (Provincia di Ravenna) 15.11.1997
12. Comune di Cotignola (Provincia di Ravenna) 17.11.1997
13. Comune di Asiago (Provincia di Vicenza) 20.11.1997
14. Comune di Lugo (Provincia di Ravenna) 20.11.1997
15. Comune di San Stino di Livenza (Provincia di Venezia) 22.11.1997
16. Comune di Milano (Provincia di Milano) 24.11.1997
17. Comune di Ponte di Piave (Provincia di Treviso) 26.11.1997
18. Comune di Villafranca Padovana (Provincia di Padova) 27.11.1997
19. Comune di Solarolo (Provincia di Ravenna) 28.11.1997
20. Comune di Parma (Provincia di Parma) 22.12.1997
21. Comune di Faenza (Provincia di Ravenna) 04.02.1998
22. Comune di Imola (Provincia di Bologna) 23.03.1998
23. Comune di Venezia (Provincia di Venezia) 30.03.1998
24. Comune di Feltre (Provincia di Belluno) 15.05.1998
25. Associazione Nazionale Comuni Italiani (ANCI) 17.06.1998
26. Comune di Firenze (Provincia di Firenze) 06.07.1998
27. Comune di Castelsilano (Provincia di Crotone) 14.09.1998
28. Comune di Thiene (Provincia di Vicenza) 24.09.1998
29. Comune di Genova (Provincia di Genova) 02.10.1998
30. Comune di Massa Lombarda (Provincia di Ravenna) 28.09.1999
31. Comune di Roma (Provincia di Roma) 06.03.2000
32. Comune di Belluno (Provincia di Belluno) 27.03.2000
33. Comune di Sangareda (Provincia di Treviso) 17.04.2000
34. Comune di Sesto San Giovanni (Provincia di Monza-Brianza) 19.05.2000
35. Comune di Mira (Provincia di Venezia) 05.12.2000
36. Comune di Udine (Provincia di Udine) 26.02.2001
37. Comune di Bertiolo (Provincia di Udine) 24.04.2001
38. Comunità Montana Feltrina (Provincia di Belluno) 24.04.2001
39. XX Municipio di Roma (Provincia di Roma) 06.06.2001
40. Provincia di Roma 16.06.2001
41. Comune di Bergamo (Provincia di Bergamo) 22.10.2001
42. Comune di Treviso (Provincia di Treviso) 20.01.2003
43. Comune di Zenson di Piave (Provincia di Treviso) 21.02.2003
44. Comune di Mogliano Veneto (Provincia di Treviso) 13.05.2003
45. Comune di Novafeltria (Provincia di Ravenna) 06.12.2003
46. Comune di Reggio Emilia (Provincia di Reggio Emilia) 22.04.2005
47. Comune di Viterbo (Provincia di Viterbo) 22.04.2005
48. Comune di Pavia (Provincia di Pavia) 14.11.2005
49. Provincia di Pavia 24.11.2005
50. Comune di Vigevano (Provincia di Pavia) 30.01.2006
51. Provincia di Milano 26.10.2006
52. Comune di Cesena-Forlì (Provincia di Forlì-Cesena) 03.05.2007
53. Provincia di Bolzano 06.11.2007
54. Comune di Pasian di Prato (Provincia di Udine) 23.03.2009
55. Comune di Trivignano Udinese (Provincia di Udine) 30.03.2009
56. Comune di Taranto (Provincia di Taranto) 23.04.2009
57. Comune di Lestizza (Provincia di Udine) 28.11.2009
58. Comune di Pozzuolo del Friuli (Provincia di Udine) 06.04.2010
59. Comune di Travesio (Provincia di Pordenone) 23.04.2010
60. Comune di Concesio (Provincia di Milano) 29.09.2010
61. Comune di Dignano (Provincia di Udine) 29.09.2010
62. Comune di Cercivento (Provincia di Udine) 30.09.2010
63. Comune di Spilimbergo (Provincia di Pordenone) 30.09.2010
64. Comune di Malborghetto Valbruna (Provincia di Udine) 29.11.2010
65. Comune di Romans d’Isonzo (Provincia di Gorizia) 26.01.2011
66. Comune di Sermide (Provincia di Mantova) 29.03.2011
67. Comune di San Giorgio in Bosco (Provincia di Padova) 28.04.2011
68. Comune di Bolano (Provincia di La Spezia) 29.04.2011
69. Comune di Isola del Liri (Provincia di Frosinone) 23.05.2011
70. Comune di Cerchiara di Calabria (Provincia di Cosenza) 23.09.2011
71. Comune di Barge (Provincia di Cuneo) 30.09.2011
72. Provincia di Cuneo 28.11.2011
73. Comune di Torino (Provincia di Torino) 03.02.2012
74. Regione Lombardia 07.02.2012
75. Comune di Salgareda (Provincia di Treviso) 20.02.2012
76. Comune di Rieti (Provincia di Rieti) 20.03.2012
77. Comune di Mantova (Provincia di Mantova) 28.03.2012
78. Comune di Casamassima (Provincia di Bari) 27.04.2012
79. Comune di Livorno (Provincia di Livorno) 11.02.2015
80. Comune di Tarvisio (Provincia di Udine) 15.02.2015
81. Regione Toscana 24.03.2015
82. Comune di Lucca (Provincia di Lucca) 16.04.2015
83. Comune di Taglio di Po (Provincia di Rovigo) 28.04.2015
84. Comune di Fossano (Provincia di Cuneo) 26.05.2015
85. Comune di Avigliana (Provincia di Torino) 04.06.2015
86. Comune di Ancona (Provincia di Ancona) 10.06.2015
87. Comune di Berceto (Provincia di Parma) 22.06.2015
88. Comune di Ischia (Provincia di Napoli) 24.06.2015
89. Comune di Arco (Provincia di Trento) 26.06.2015
90. Comune di Bagno di Ripoli (Provincia di Firenze) 01.07.2015
91. Comune di Pavia (Provincia di Pavia) 16.07.2015
92. Comune di Povoletto (Provincia di Udine) 15.09.2015
93. Comune di Perugia (Perugia) 28.09.2015
94. Regione Marche 06.10.2015
95. Comune di Ivrea (Provincia di Torino) 12.10.2015
96. Comune di Ravenna (Provincia di Ravenna) 22.10.2015
97. Regione Abruzzo 27.10.2015
98. Comune de L’Aquila (Provincia de L’Aquila) 26.11.2015
99. Comune di Mirano (Provincia di Venezia) 22.12.2015
100.Comune di Robbiate (Provincia di Lecco) 25.02.2016
101.Comune di Imbersago (Provincia di Lecco) 07.03.2016
102.Comune di Paderno d’Adda (Provincia di Lecco) 09.03.2016
103.Comune di Verderio (Provincia di Lecco) 12.03.2016
104.Comune di Aosta (Provincia di Aosta) 23.03.2016
105.Assemblea Regionale Siciliana (Sicilia) 20.04.2016
106.Comune di Civita Castellana (Provincia di Viterbo) 30.04.2016
107.Comune di Canosa (Provincia di Barletta-Andria-Trani) 16.05.2016

Follow us



VİRTUAL MÜZESI

Uluslararası birliği

genocide
20 yüzyılın soykırımlarının karşılaştırmalı analizi
Uluslararası Soykırım Araştırmacıları Birliği’nin
12. konferansı
8-12 Temmuz 2015, Erivan

LEMKİN EĞİTİM BURSU  

Lemkin

ÖZEL PROJE

100photo
ERMENİ SOYKIRIMI HAKKINDA 100 FOTOĞRAF HİKAYESİ


GEÇICI SERGILER

brand book
Ermeni Soykırımı’na adanmış Geçici Sergiler
Ermeni Soykırımı 100. Yıldönümüne ilişkin 2015’te tüm yıl boyunca ESME bilimsel yenilikler içeren ve müze sergilerinde kullanılan modern teknoloji ve yeni tasarımlarla düzenlenen dünyanın çeşitli ülkelerinde aynı zamanda sergilenecek olan yaklaşık yirmi değişik çokdilli sergi planlamakta.

HATIRLA

Hatırla
Torosyan Grigor (Kiko )1884’te Akn şehrinde (Batı Ermenistan, Kharbert vilayeti) doğmuş. Küçük yaşta Torosyan Grigor Konstantinoupolis'e (İstanbul) taşındı. Kiko redaktör, kitapçı, yayıncı, mizahçıtı. Torosyan Grigor tarafından 5 yıl boyunca ''Kikoyi Taretsuytsı''(‘’Kiko’nun yıllığı’’) yayımlanmış. O 1915'te yakalandı ve öldürüldü.

ERMENI SOYKIRIM MÜZE-ENSTİTÜSÜ İNGİLİZCE ULUSLARARASI BİLİMSEL DERGİ ÇIKARIR  

Ermeni Soykırım Müze-Enstitüsü İngilizce Uluslararası Bilimsel Dergi Çıkarır
Ermenistan, Erivan 0028
Tsitsernakaberd Anıtı
Tel.: (374 10) 39 09 81
Fax: (374 10) 39 10 41
    2007-2014 © Soykırım Müzesi     e-posta : info@genocide-museum.am