ՉԵԽԻԱՅԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՍԵՆԱՏԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ Է ՄԱՏՈՒՑՈՒՄ
Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլան Շտեխի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Բոստանջյանի ուղեկցությամբ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Միլան Շտեխը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:
Հյուրերը ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը: Չեխիայից ժամանած պատվիրակության անդամներն այցելեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարան, ծանոթացան Հայոց ցեղասպանությունը հավաստող փաստաթղթերին ու վավերագրերին:
Թանգարանի ցուցադրությանը ծանոթանալուց հետո Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլան Շտեխը գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

The Delegation, headed by Milan Štěch, the President of the Senate of the Parliament of the Czech Republic, accompanied with Vardan Bostanjyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport, visited Armenian Genocide Memorial Complex
Milan Štěch laid a wreath at the Genocide Monument and the guests put flowers at the eternal fire. They honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
The members of the Czech delegation visited also the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the documents proving the Armenian Genocide.
After the tour Milan Štěch, the President of the Senate of the Parliament of the Czech Republic, left a note in the Memory Book of Honorable Guests.