ասպիրանտուրայի ընդունելության համար
«Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամը հայտարարում է 2022-2023 ուսումնական տարվա ասպիրանտուրայի ընդունելություն` համաձայն ՀՀ կառավարության «Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների և գիտական կազմակերպությունների 2022-2023 ուսումնական տարվա ասպիրանտուրա ընդունելության տեղերը և դրանց բաշխումը հաստատելու մասին» N 437-Ն որոշման:
Դիմումներն ընդունվում են մայիսի 25-ից մինչև հունիսի 15-ը:
Համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացնել ՀՑԹԻ հիմնադրամ, Երևան, Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 8/8 հասցեով։
Ասպիրանտուրա ընդունվելու համար անձի կամ նրա լիազորած անձի կողմից դիմումը տրվում է հաստատության ղեկավարի անունով՝ կցելով հետևյալ փաստաթղթերը՝
1) բակալավրի և մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի դիպլոմի ու դրանց հավելվածների պատճենները (օտարերկրյա պետություններում բարձրագույն կրթություն ստացածների համար` փաստաթուղթ նրանց կրթության համարժեքության մասին): Թույլատրվում է այս տարվա շրջանավարտ-դիմորդներից բարձրագույն կրթության դիպլոմի փոխարեն ներկայացնել համապատասխան տեղեկանք դիմորդի բարձրագույն մասնագիտական կրթության որակավորման աստիճանի մասին` մինչև մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի դիպլոմի ներկայացնելը,
2) օտար լեզուների (անգլերեն լեզու «TOEFL ibt», «IELTS», ֆրանսերեն լեզու՝ «TCF», գերմաներեն լեզու՝ «on DAF» /«On SET»/) իմացության վկայական (սահմանված շեմով՝ բալային գնահատմամբ),
3) ընտրված մասնագիտությամբ հրատարակված առնվազն մեկ գիտական աշխատանքի պատճենը կամ գիտական ռեֆերատ՝ առնվազն 20 տպագրական էջի սահմաններում,

для поступления в аспирантуру
В соответствии с постановлением правительства РА за № 437 «Об утверждении мест приема в аспирантуру и их распределении в высших учебных заведениях и научных организациях Республики Армения на 2022-2023 учебный год» фонд «Музей - институт Геноцида армян» объявляет прием в аспирантуру на 2022-2023 учебный год.
Заявки принимаются с 25 мая по 15 июня.
Соответствующие документы следует представить в МИГА по адресу: Ереван, Цицернакабердское шоссе 8/8.
Заявление о поступлении в аспирантуру выдается лицом или уполномоченным им лицом на имя руководителя учреждения с приложением следующих документов:
1) Копии дипломов бакалавра, магистра или дипломированного специалиста и их приложений (для лиц, получивших высшее образование в зарубежных странах, документ об равноценности их образования). Выпускникам-абитуриентам этого года разрешается вместо диплома о высшем образовании представить соответствующую справку об уровне квалификации профессионального образования вплоть до представления диплома магистра или дипломированного специалиста.
2) Сертификат о знании иностранных языков (английский "TOEFL ibt", "IELTS", французский - "TCF", немецкий - "on DAF"/"On SET"/) (с установленным порогом балльной оценки).
3) Копия хотя бы одной научной статьи, опубликованной по выбранной професии, или научный реферат объемом не менее 20 печатных страниц.