ԳՎԱՏԵՄԱԼԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
Գվատեմալայի Հանրապետության Կոնգրեսի առաջին փոխնախագահ Ֆելիպե Ալեխոս Լորենզանան և Կոնգրեսի պատգամավոր, նախագահության քարտուղար Խուան Ռամոն Լաուն դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Լուսինե Աբրահամյանը հյուրերին ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի կառուցման պատմությունն ու նշանակությունը:
Կոնգրեսականները ծաղիկներ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Գվատեմալայից ժամանած պատվիրակությունը եղավ նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ՀՑԹԻ էքսկուրսավար Անժելա Թևեքելյանը հյուրերին ծանոթացրեց 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը փաստող վավերագրերին, թանգարանային ցուցադրությանը:

THE DELEGATION OF THE CONGRESS OF THE REPUBLIC OF GUATEMALA VISITED THE ARMENIAN GENOCIDE MEMORIAL COMPLEX
06.12.2019
On December 6, the First Vice President of the Congress of the Republic of Guatemala Felipe Alejos Lorenzana and the Deputy of the Congress, the Secretary of Presidency Juan Ramón Lau accompanied by the RA NA Vice President Lena Nazaryan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The Congress members laid flowers at the eternal fire in memory of the victims of the Armenian Genocide, silently commemorating the memory of the Holy Martyrs.
At the Armenian Genocide Museum-Institute the guests got acquainted with the documents depicting the first genocide of the 20th century, observed the exhibits and left a note in the Book of Honorable Guests.