ՀԱՅ ԿԱՆԱՆՑ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ 7-ՐԴ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵՑԻՆ ՀՑԹԻ-ՈՒՄ
Հայ կանանց միջազգային ընկերակցության 7-րդ համաժողովի մասնակիցները ՀՀ սփյուռքի նախարար, Հայ կանանց միջազգային ընկերակցության հայաստանյան մասնաճյուղի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանի և Հայոց ցեղասպանության թանգարան – ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Այնուհետև, Հայ կանանց միջազգային ընկերակցության 7-րդ համաժողովի մասնակիցնեը հյուրընկալվեցին ՀՑԹԻ գիտաժողովների սրահում, որտեղ ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանը զեկուցում կարդաց Հայոց ցեղասպանության և հայ կնոջ դերի մասին:
ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանը ներկաներին ներկայացրեց նաև ՀՑԹԻ կողմից պատրաստվող ժամանակավոր ցուցադրությունների կոնցեպցիան:

Участницы 7-го съезда Международной ассоциации армянских женщин в сопровождении министра диаспоры РА, председателя армянского отделения Международной ассоциации армянских женщин Грануш Акопян, и директора Музея-института геноцида армян Гайка Демояна посетили Мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Члены делегации возложили цветы к вечному огню, посвященному памяти жертв геноцида и минутой молчания почтили память безвинных жертв.
Затем участницы 7-го съезда Международной ассоциации армянских женщин посетили конференц-зал, где директор МИГА Гайк Демоян прочел лекцию о Геноциде армян и роли армянской женщины.
Директор МИГА Гайк Демоян представил также присутствующим концепцию временных выставок, подготавливаемых МИГА.