ՀԱՅ ԿԱՆԱՆՑ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ 7-ՐԴ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵՑԻՆ ՀՑԹԻ-ՈՒՄ
Հայ կանանց միջազգային ընկերակցության 7-րդ համաժողովի մասնակիցները ՀՀ սփյուռքի նախարար, Հայ կանանց միջազգային ընկերակցության հայաստանյան մասնաճյուղի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանի և Հայոց ցեղասպանության թանգարան – ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Այնուհետև, Հայ կանանց միջազգային ընկերակցության 7-րդ համաժողովի մասնակիցնեը հյուրընկալվեցին ՀՑԹԻ գիտաժողովների սրահում, որտեղ ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանը զեկուցում կարդաց Հայոց ցեղասպանության և հայ կնոջ դերի մասին:
ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանը ներկաներին ներկայացրեց նաև ՀՑԹԻ կողմից պատրաստվող ժամանակավոր ցուցադրությունների կոնցեպցիան:

The participants of 7th conference of the International Association of Armenian Women accompanied by RA Minister of Diaspora, Chairman of the Armenian branch of Armenian International Women's Association Hranush Hakobyan and Director of Armenian Genocide Museum-Institute visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
Members of the delegation laid flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent victims with a minute of silence.
Then, participants of 7th conference of the International Association of Armenian Women were hosted at the conference hall of AGMI, where director of AGMI Hayk Demoyan presented a report about the Armenian Genocide and the role of the Armenian woman.