ԻՍՐԱՅԵԼԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
Իսրայելի Կնեսետի փոխխոսնակ, Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, պատվիրակության անդամները ծաղիկներ խոնարհեցին Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Պատվիրակությանն ուղեկցում էր ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սուրեն Մանուկյանը, ով հյուրին ներկայացրեց Հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:
Իսրայելից ժամանած պատվիրակությունը եղավ նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության պատմության մանրամասների հետ: Շրջայցից հետո հյուրերը կատարեցին Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

ДЕЛЕГАЦИЯ ИЗ ИЗРАИЛЯ ПОСЕТИЛА МЕМОРИАЛ ГЕНОЦИДА АРМЯН
Делегация во главе с вице-спикером Кнесета Израиля, руководителем депутатской дружественной группы Израиль-Армения посетила мемориал Геноцида армян и возложила венок к мемориалу, члены делегации возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память святых мучеников.
Делегацию сопровождал исполняющий обязанности директора МИГА Сурен Манукян, который представил гостям историю строительства мемориала.
Прибывшая из Израиля делегация посетила также музей Геноцида армян, ознакомившись с подробностями истории Геноцида армян. После визита гости оставили запись в памятной книге для почетных гостей.