ԻՍՐԱՅԵԼԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
Իսրայելի Կնեսետի փոխխոսնակ, Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, պատվիրակության անդամները ծաղիկներ խոնարհեցին Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Պատվիրակությանն ուղեկցում էր ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սուրեն Մանուկյանը, ով հյուրին ներկայացրեց Հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:
Իսրայելից ժամանած պատվիրակությունը եղավ նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության պատմության մանրամասների հետ: Շրջայցից հետո հյուրերը կատարեցին Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Israeli delegation headed by deputy speaker of the Israeli Knesset, Israel-Armenia Parliamentary Friendship Group Leader Tali Ploskov visited Armenian Genocide Memorial Complex. Tali Ploskov laid a wreath at the Genocide Monument and members of the delegation put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
The delegation was accompanied with AGMI Acting Director Suren Manukyan who presented to the guests the construction history of the Memorial Complex.
The guests also visited the Genocide Museum and got acquainted with the details and episodes of the Armenian Genocide. The guests also left notes in the Memory Book of Honorable Guests.