ԷՍՏՈՆԻԱՅԻ ԱԳ ՆԱԽԱՐԱՐՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
Այսօր Էստոնիայի ԱԳ նախարար Սվեն Միքսերը Հայաստանի ԱԳ փոխնախարար Կարեն Նազարյանի, Էստոնիայում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանի ուղեկցությամբ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Էստոնիայի ԱԳ նախարարը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, ծաղիկներ խոնարհեց հավերժական կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեց Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանն Էստոնիայի ԱԳ նախարար Սվեն Միքսերին ներկայացրեց Հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:

Today Foreign Minister of Estonia Sven Mixer visited Armenian Genocide Memorial Complex accompanied with Deputy Foreign Minister of Armenia Karen Nazaryan and RA Ambassador to Estonia Tigran Mkrtchyan.
Estonian Foreign Minister laid a wreath at the Genocide Monument and put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
Director of Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan presented to the Minister the history of the Genocide Monument construction.