ՀՈՒՆԱՍՏԱՆԻ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼՆ ԱՅԼԵՑԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԹԱՆԳԱՐԱՆ
Հունաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Տերենս-Նիկոլաոս Քուիքի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Վահագն Մելիքյանի ուղեկցությամբ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գևորգ Վարդանյանը հյուրերին պատմեց հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը, բացատրեց հուշակոթողի խորհրդանշական իմաստը:
Հունաստանից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը: Այնուհետև այցելեցին թանգարան, ծանոթացան Մեծ եղեռնի պատմությունը ներկայացնող թանգարանային ցուցադրությանը: Շրջայցից հետո Հունաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալը գրառում կատարեց թանգարանի հուշամատյանում:

ЗАМЕСТИТЕЛЬ МИНИСТРА ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ ГРЕЦИИ ПОСЕТИЛ МУЗЕЙ ГЕНОЦИДА АРМЯН
Делегация во главе с заместителем министра иностранных дел Республики Греция Теренс-Николаосом Квики в сопровождении заместителя министра Министерства диаспоры РА Ваагна Меликяна посетила мемориал Геноцида армян.
Временно исполняющий обязанности директора МИГА Геворг Варданян представил гостям историю строительства мемориала и объяснил его символический смысл.
Члены прибывшей из Греции делегации возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память святых мучеников. Затем посетили музей, ознакомились с экспозицией, представляющей историю Великой резни. В заключение заместитель министра иностранных дел Республики Греция оставил запись в памятной книге для почетных гостей.