ՀՈՒՆԱՍՏԱՆԻ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼՆ ԱՅԼԵՑԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԹԱՆԳԱՐԱՆ
Հունաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Տերենս-Նիկոլաոս Քուիքի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Վահագն Մելիքյանի ուղեկցությամբ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գևորգ Վարդանյանը հյուրերին պատմեց հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը, բացատրեց հուշակոթողի խորհրդանշական իմաստը:
Հունաստանից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը: Այնուհետև այցելեցին թանգարան, ծանոթացան Մեծ եղեռնի պատմությունը ներկայացնող թանգարանային ցուցադրությանը: Շրջայցից հետո Հունաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալը գրառում կատարեց թանգարանի հուշամատյանում:

DEPUTY FOREIGN MINISTER OF GREECE VISITED THE ARMENIAN GENOCIDE MUSEUM COMPLEX
The Delegation led by the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Greece Terens Nikolaos Quiq, visited the Armenian Genocide Memorial Complex, accompanied by RA Deputy Minister of Diaspora Vahagn Meliqyan.
Acting Director of the AGM Gevorg Vardanyan introduced the guests with the history of the construction of the memorial complex.
The members of delegation from Greece put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence. They also visited the Armenian Genocide Museum and were introduced with the museum exhibits, documentary proofs and photos about the Armenian Genocide. After the guided tour Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Greece also left a note in the Memory Book of Honorable Guests.