ՆՈՐ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻՉՆԵՐ ՀՑԹԻ-ԻՆ ՀԱՅ ԲԱՐԵՐԱՐԻՑ
Ուրախությամբ ու երախտագիտությամբ հայտնում ենք, որ օրերս «Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամը որպես նվիրատվություն է ստացել չորս համակարգիչ ամբողջական փաթեթավորմամբ:
«Արևմտահայոց ազգային համագումար» (Congrès National des Arméniens Occidentaux) միջազգային հասարակական կազմակերպության նախագահ Սուրեն Սերայդարյանի կողմից, իր անձնական միջոցներից արված նվիրատվությունը շատ կարևոր է ՀՑԹԻ գործունեությունն արդյունավետ կազմակերպելու համար:
«Այս համակարգիչները ճիշտ ժամանակին էին, դրանց կարիք խիստ կար: Հուսանք մեր հայրենակից պարոն Սերայդարյանի օրինակը վարակիչ կլինի ու կկարողանանք թե´ տեխնիկապես վերազինել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը, թե´ այլ հրատապ խնդիրների նույնպես անդրադառնալ: Այստեղ նաև կարևոր է գիտակցությունը՝ տարբեր միջոցներով աջակցելու թանգարան-ինստիտուտին» ,-նշում են ՀՑԹԻ աշխատակիցները:

НОВЫЕ КОМПЬЮТЕРЫ МИГА ОТ АРМЯНСКОГО БЛАГОТВОРИТЕЛЯ
С радостью и признательностью сообщаем, что фонд «Музей-институт Геноцида армян» получил четыре новых компьютера.
Дар президента международной общественной организации «Западноармянский национальный конгресс» (Congrès National des Arméniens Occidentaux) Сурена Серайдаряна из своих личных средств очень важен для эффективной организации деятельности МИГА.
«Эти компьютеры появились вовремя, мы очень нуждались в них. Надеемся, что пример нашего соотечественника господина Серайдаряна, будет заразителен и мы сможем технически оснастить Музей-институт Геноцида армян, а также обратиться к другим актуальным вопросам. Важно также осознание того, что помощь музею-институту оказывается различными способами», - отмечают сотрудники МИГА.