ՔՆՆՉԱԿԱՆ ԿՈՄԻՏԵԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՄԱՏՈՒՑԵՑԻՆ ՄԵԾ ԵՂԵՌՆԻ ԶՈՀԵՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԻՆ
Հոկտեմբերի 18-ին Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը, Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինը, Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկևիչը ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ի. Վոլինկինի և ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկի ուղեկցությամբ այցելեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարան և հուշահամալիր:
Ռուսաստանի Դաշնությունից և Բելառուսի Հանրապետությունից ժամանած հյուրերը նախ շրջայց կատարեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացան Մեծ եղեռնի պատմության հետ, գրառում կատարեցին Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում, այնուհետև այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, ծաղիկներ դրեցին անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինը, Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկևիչը Հիշողության պուրակում տնկեցին արծաթափայլ եղևնի:

ПРЕДСЕДАТЕЛИ СЛЕДСТВЕННОГО КОМИТЕТА ПОЧТИЛИ ПАМЯТЬ ЖЕРТВ ВЕЛИКОЙ РЕЗНИ
18 октября председатель следственного комитета Республики Армения, председатель следственного комитета Российской Федерации Александр Бастрыкин, председатель следственного комитета Беларуси Иван Носкевич в сопровождении чрезвычайного и полномочного посла РФ в РА Ивана Волынкина и чрезвычайного и полномочного посла Республики Беларусь в РА Игоря Назарука посетили музей и мемориал Геноцида армян.
Гости, прибывшие из Российской Федерации и Беларуси, посетили музей Геноцида армян, ознакомились с историей Великой резни и оставили запись в памятной книге для почетных гостей. Затем высокопоставленные гости посетили мемориал Геноцида армян, возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память невинных жертв.
Председатель следственного комитета Российской Федерации Александр Бастрыкин и председатель следственного комитета Беларуси Иван Носкевич в Аллее памяти посадили серебристую ель.