ՀՀ Նախագահն այցելեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը և պետական այլ պաշտոնյաներ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարան և ծանոթացան «Գիրքը որպես ցեղասպանության վկա» խորագիրը կրող ժամանակավոր ցուցադրությանը: Ցուցադրությունը կազմակերպվել է Հայ գրատպության 500-ամյակի և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից Երևանը Համաշխարհային գրքի մայրաքաղաք հռչակելու կապակցությամբ:
ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանը, ՀՀ Նախագահի խորհրդական Ֆելիքս Փիրումյանը և ճարտարապետ Սաշուր Քալաշյանը ներկայացրեցին 2012-2015թթ. կառուցվելիք Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նոր մասնաշենքի ճարտարապետական նախագիծը և շինարարական աշխատանքների իրականացման ժամանակացույցը:
2012-2015թթ. ընթացքում նախատեսվում է կրկնապատկել Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ցուցադրական մակերեսը, հիմնավերանորոգել թանգարանի հին մասնաշենքը և Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրը:

President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, His Holiness Garegin II, Catholicos of All Armenians and Government officials, accompanied by Director of Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan, visited the temporary exhibition in the Armenian Genocide Museum titled “Book as a Witness of the Genocide”, which was organized on the occasion of the 500th anniversary of the Armenian printing and the proclamation of Yerevan as 2012 World Book Capital City by UNESCO.
The Director of the Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan, Adviser to RA President Serzh Sargsyan Felix Pirumyan and architect Sashur Qalashyan presented the architectural project of the new building of the Armenian Genocide Museum and Institute which will be built from 2012 to 2015 and the schedule of the architectural works.
During 2012-2015 it is planed to double the display space of the Armenian Genocide Museum, to renovate the old building and Memorial of Tsitsernakaberd.