«ԽՈՍՏՈՒՄԸ» ՖԻԼՄԻ ՌԵԺԻՍՈՐԸ ԵՎ ՊՐՈԴՅՈՒՍԵՐՆ ԱՅՑԵԼԵՑԻՆ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
Սեպտեմբերի 25-ին Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող հոլիվուդյան «Խոստումը» ֆիլմի ռեժիսոր Թերի Ջորջն ու պրոդյուսեր Էրիկ Էսրաիլյանն այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Հյուրերին ուղեկցում էին ՀԲԸՄ կենտրոնական մարմնի անդամներ:
Պատվիրակությանն անմար կրակի մոտ ուղեկցեց և Հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը ներկայացրեց ՀՑԹԻ տնօրենի պաշտոնակատար Սուրեն Մանուկյանը: Հյուրերը ծաղիկներ խոնարհեցին, մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Մեծ եղեռնի նահատակների հիշատակը:
Թերի Ջորջը և Էրիկ Էսրաիլյանը եղևնի տնկեցին Հիշողության պուրակում` ի հիշատակ Քըրք Քըրքորյանի, ում շնորհիվ հնարավոր եղավ նկարահանել ֆիլմը:
Նրանք այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, շրջայցից հետ գրառում կատարեցին Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

РЕЖИССЕР И ПРОДЮСЕР ФИЛЬМА «ОБЕЩАНИЕ» ПОСЕТИЛИ МЕМОРИАЛ ГЕНОЦИДА АРМЯН
25 сентября режиссер Тери Джордж и продюсер Эрик Эсраилян снятого в Голливуде фильма о Геноциде армян «Обещание» посетили мемориал геноцида. Гостей сопровождали члены центрального органа ВАБС.
Исполняющий обязанности директора МИГА Сурен Манукян сопроводил делегацию к вечному огню и представил историю строительства мемориала. Гости возложили цветы и минутой молчания почтили память мучеников Великой резни.
Тери Джордж и Эрик Эсраилян в Аллее памяти посадили ель в память Кирка Кркоряна, благодаря которому стало возможным снять фильм.
Гости посетили также музей Геноцида армян и в заключение оставили запись в памятной книге для почетных гостей.