ԼԻԲԱՆԱՆԻ ՊԼԱՆԱՎՈՐՄԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ԾԻԾԵՌՆԱԿԱԲԵՐԴ
Ապրիլի 29-ին Լիբանանի պլանավորման նախարար Միշել Փարավոնը այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան։ Ուղեկից պատվիրակության և իր տիկնոջ հետ պարոն Միշել Փարավոնը ծաղկեպսակ տեղադրեց հուշակոթողի մոտ, ծաղիկներ դրեց և մեկ րոպե լռությամբ հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության անմեղ նահատակների հիշատակին։
Հայոց ցեղասպանության թանգարանի սրահներում Լիբանանի պլանավորման նախարարը ծանոթացավ Հայոց Մեծ Եղեռնի մասին պատմական դրվագներին։
Միշել Փարավոնը գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի Հուշամատյանում։
Հրաժեշտից առաջ ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանը պարոն Միշել Փարավոնին նվիրեց ՀՑԹԻ անգլերեն հրատարակություններից։

In 29 of April, Lebanese Minister of Planning Michael Pharaon visited Armenian Genocide Memorial Complex. Mr. and Mrs. Pharaon and the accompanying delegation laid a wreath at the Genocide Memorial and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
The Lebanese Minister also visited the Genocide Museum and got acquainted with the historical proofs and episodes of the Armenian Genocide.
Michael Pharaon also left a note in the Memory Book of Honorable Guests.
At the end of the visit AGMI deputy Director presented to the guest some of the English publications of AGMI.