ԿԱՆԱԴԱՅԻ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ և ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐ ՋԵՅՍՈՆ ՔԵՆՆԻՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ԾԻԾԵՌՆԱԿԱԲԵՐԴ
Կանադայի աշխատանքի և սոցիալական զարգացման, մշակութային բազմազանության նախարար, Համայնքների պալատի անդամ Ջեյսոն Քեննիի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 30-ին, 2014 թ. այցելեց Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Ջեյսոն Քեննին ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին, այնուհետև Կանադայից ժամանած պատվիրակությունը ծաղիկներ դրեց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեց անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հյուրերը շրջայց կատարեցին Հուշապատի մոտ, այնուհետև պատվիրակությունը ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավորy ցուցադրության հետ:

MINISTER OF EMPLOYMENT AND SOCIAL DEVELOPMENT OF CANADA JASON KENNEY VISITED TSITSERNAKABERD MEMORIAL COMPLEX
30.07.2014
The delegation headed by the Canadian Minister of Employment and Social Development and Minister for Multiculturalism, member of the House of Commons Jason Kenney visited Tsitsernakaberd Memorial Complex on July 30, 2014.
Jason Kenney laid a wreath at the memorial of the Armenian Genocide victims. The Canadian delegation put flowers at the Eternal Fire and honored the memory of the innocent victims with a minute of silence.
Guests also visited the Memorial Wall and got acquainted with the temporary exhibition which represents the story of the Armenian Genocide.