«Տեսնեմ Անին…» ցուցահանդեսը` Երևանի պատմության թանգարանում
Նոյեմբերի 29-ին Երևանի պատմության թանգարանում բացվեց «Տեսնեմ Անին …» ցուցահանդես` նվիրված Անին Բագրատունյաց մայրաքաղաք հռչակելու 1050-ամյա հոբելյանին:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են Անի պատմական մայրաքաղաքի պատմությանը վերաբերող ցուցանմուշներ` փաստաթղթեր, լուսանկարներ, կտավներ, գրքեր, բացիկներ ու քարտեզներ: Ցուցանմուշները բերվել են Ազգային պատկերասրահից, Ազգային արխիվից, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտից և Երևան քաղաքի պատմության թանգարանից:
Ցուցադրության բացման խոսքով հանդես եկան Երևան քաղաքի պատմության թանգարանի տնօրեն Արմինե Սարգսյանը, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը, ՀՀ ԳԱԱ Հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի տնօրեն Պավել Ավետիսյանը:

On November 29 exhibition dedicated to the 1050 anniversary of the proclamation of Ani as the capital of Bagratid Armenia opened in the History Museum of Yerevan.
Documents, photos, canvases, books, postcards and maps concerning the history of the historical capital Ani were presented at the exhibition. The exhibition items were brought from the Armenian National Gallery, National Archive, Armenian Genocide Museum-Institute and Yerevan History Museum.
The director of Yerevan History Museum Armine Sargsyan, the director of the Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan and the director of the Institute of Archeology and Ethnography Pavel Avetisyan made their opening speeches.